четвер, 9 серпня 2007 р.

Варґан на Радіо Київ 98ФМ

Привіт усім шанувальникам етнічної музики! До вас звертається програма „Варган” – проект, присвячений етнічній музиці. Ми виходимо в ефір у Києві та області на хвилі 98 фм на Радіо Київ щосереди о 20.00 та щонеділі у повторі о 16.00. Постійно в прямому ефірі програми – гості, що грають музику та співають пісень. У нас були: Росава ( у передачі про втілення жіночого архетипу у музиці), Йогурт( звичайно у передачі про Ірландію), гурт „Вінки” та журналіст Юрко Зелений у передачі про готику, Влад Сіренко з гурту Пропала грамота у передачі про дримбу, Сашко Власик – лірник з гурту „Вій” та автономний казкар у передачі про колісну ліру, спортсмени-музиканти з клубу „АШЕ” у передачі про капуейру та бразильську музику, віртуальні гості студії – посол Грузії в Україні Григол Шавлович Катамадзе та вокаліст гурту „П’ятниця” Андрій Запорожець(САН) в передачі про грузинське багатоголосся, музиканти з товариства Свідомості Крішни в передачі про ведичну музичну традицію. Кому все це подобається може послухати програми – вони викладені на сайті Радіо Київ. 
І, будь-ласочка, залишайте свої думки на форумі сайту.
З повагою, ведучий Павло Нечитайло

Є багато й маловідомих, проте, достатньо якісних колективів: Очеретяний кіт, наприклад, Ворождень, Самі свої. З творчістю першого, можна ознайомитись у передачах "варган" - http://radio.kyiv.fm/info/116/0/30/ ( вибачайте вже за саморекламу). Проте це досить цікава формація - там є і боса-нова й скажені коломийки - всього потроху. Загалом музики цікавої останнім часом зявилось багато нестандартної - "Сни", Бумбокс, прикольні, а в схронах у людей вицепляєш часом просто перли. Може хтось чув про українських Red Hotів - гурт Мої рослини? А Гуцул Каліпсо? - Однозначне відкриття!!!

"музика, якої ми не знаємо
інструменти, які чуємо вперше
країни, де не ступала нога європейця
забуті народи та етноси
живі звуки планети
у програмі ВАРГАН"

саме цими словами і розпочинається дана програма про етнічну музику... і не тільки про етнічну...

Дуже раджу поринути у цей, незвичний для сучасного слухача, світ...
Найбільша перевага програм Радіо Київ полягає у тому, що по суті, вам не особливо треба буде перейматисьicon_bang.gif з приводу пропущеної тої чи іншої програми, або, наприклад, не розуміти, а ще гірше - так і не мати змогу зрозуміти що власне обговорюють в цій темі (бо того випуску даної програми, про який може йти мова, ви з тих чи інших причин не чули). Все недочуте, пропущене й т.ін. рано чи пізно з'являється на сайті улюбленого радіо.

Я також слухаю ) подобається, як веде Нечитайло))) хоча, не слухав вже давненько...

З сумом повідомляємо, що програма «Варган», яка з травня 2004 по серпень цього року радувала вас, етнічною музикою наживо і в запису на хвилі Радіо Київ 98ФМ більше на цій частоті не виходитиме. Фішка в тому, що це був єдиний у вітчизняному ФМ-просторі проект присвячений етнічній музиці, крім того 90% запрошених гостей грали в ефірі на живо, благо, можливості дозволяли. Серед експертів програми були:
Олег Скрипка, Катя Chilly, Фома, Росава, Микола Оржак, Тарас Компаніченко, гурти Бурдон, Очеретяний Кіт, ДахаБраха, Фактично Самі, Dupain, Джам, Буготак, Перкалаба, Самі Свої, Musica Radicum, Сонцекльош, Фанфаре Оркестра, гості з Росії, Франції, Молдови.

Сьогодні увечері я, перепрошую, охренів від звістки: на радіо "Київ" (98,0 ФМ) закрито передачу "Варган"! Нагадаю, що досі вона виходила щосереди о 21:00. Протягом години в ній розповідалося про етнічну музику народів світу. Зазвичай гостями студії були музиканти, так чи інакше причетні до етніки. За традицією вони під кінець передачі виконували одну (чи навіть кілька) композицію вживу безпосередньо у прямому ефірі. У "Варгані" можна було почути і сучасних українських музикантів, котрі у; своїй творчості використовують народні традиції. Вчора це мав бути "Оркестр Янки Козир", чий вихід несподівано відмінили і від чиєї прес-служби я й дізнався про цей пи... перепрошую, казус. ОЯК закликає всіх, кому не байдужа етномузика і доля українського радіопростору, у різні доступні способи звертатися до керівництва радіостанції з проханнями чи вимогами... ну, словом, хто як вважатиме за потрібне. Приєднуюсь до цього заклику, як тільки доберуся до компа - перепостю сюди з отриманого мила контактні координати радіостанції. (Втім, не ображуся, якщо мене хтось випередить) Люди, це не можна просто так залишати! Повірте, мої особисті симпатії до ОЯК далеко на задньому плані. (Анти-)культурна політика цього вибл... перепрошую, мера Черновецького не витримує жодної критики!

Немає коментарів:

Дописати коментар