субота, 19 червня 2010 р.

До берегів Харкова прибули «Пароми» з Поділля

Одного спекотного червневого вечора  до літературного кафе «Куб» теплі подільські вітри принесли етно-джаз-рок гурт «Пароми».

«Пароми» - це новий музичний проект, який створили лідери вже добре відомих українських фолк-рок гуртів Роман Кріль («Очеретяний кіт»), Павло Нечитайло («Пропала грамота») та Микола Доляк («Подільські сурікати»). На підтримку гостей із Вінниці також заграли їх харківські колеги і друзі – гурти “Morj” та “Дети капитана Гранта”.

Цього вечора «Куб» зустрічає усіх шанувальників музики затишком, яскравим слайд-шоу із фотографій заходів, що проводилися раніше, а також привітним арт-директором цього кафе і організатором заходу Дарією Мангубі.

Концерт розпочався із виступу харківського гурту «Morj». Соліст гурту розповів, що ще з дитинства захоплювався творчістю «Очеретяного кота», який, за словами соліста «моржів» Сергія Білозерова став гуру для нього і його гурту. Їх зовнішній вигляд – панамці, шорти, капці, - легка музика, сонячний дух, тремтіння струн і сердець – усе це наповнило простір літкафе почуттям легкості і радості, перетворило «Куб» на такий собі музичний кубик рубика, на кожну із граней якого нанесені веселкові барвисті мелодії.

Після «моржів» виступили «Дети капитана Гранта» із трохи серйознішою, та передусім «світлою» музикою. Гітара, баян та синтезовані барабани разом із емоційністю вокаліста Антона Чилібі викликали захват у публіки. Відчувалося, що хлопці грають у своє задоволення, яке огорнуло й інших.

Після того, як виступили харківські гурти, учасники яких зайняли місця поряд із глядачами, на сцену вийшло тріо «ПаРоМи», до речі назва якого – акронім із імен музикантів (Павло, Роман, Микола). Лідер гурту, а також гітарист і вокаліст Роман Кріль ділився із глядачами історіями пісень та захоплюючими розповідями із життя гурту. Етнічні мотиви у піснях цього гурту дійсно, немов паромом, переправили слухачів на вільні безкраї береги Поділля. Цікаво, що Микола Доляк грав то на флейті, то гітарі, то на небаченому інструменті, який нагадує обрізаний акордеон, клавішну його частину, з якого виходить трубка. Цей духово-клавішний інструмент самі музиканти охрестили як «трубкофон».

Музиканти виконали вже знайомі багатьом пісні із репертуару своїх «рідних» гуртів, народні пісні у своєму баченні та вже власні, спільні доробки. Публіка прекрасно прийняла виконавців, і засвідчила свою прихильність гучним викликом музикантів «на біс».

Автор: Євген КАЛЬНИК
19.06.2010
Оригінал

Немає коментарів:

Дописати коментар