пʼятниця, 24 квітня 2009 р.

ВІННИЦЬКИЙ «ОЧЕРЕТ ДЖЕМ ФЕСТ» МАНДРУЄ УКРАЇНОЮ

У червні фестиваль завершить перше коло

Солісти, яких запрошують з різних міст України, музиканти з вінницького гурту „Очеретяний кіт”, незвичне виконання ніби знайомих, а також незнайомих слухачу пісень – це „Очерет джем фест”, який триває наразі містами України.
Ще попереду у музикантів Західна Україна, кілька міст Східної вже ознайомилися із ідеєю вінницьких музикантів. Як пояснює лідер гурту „Очеретяний кіт” Роман Криль, ця ідея народилася сама, їй тільки дали назву.
— Чи то криза сприяла народженню цієї ідеї, чи ще щось, — пояснює Роман Криль. – після багатьох концертів у різних містах України ми з колегами-музикантами просто збиралися на кухнях і розповідали якісь історії, співали пісні, підігравали один одному в кайф, так би мовити, і раптом зрозуміли, що нам надзвичайно подобається цей матеріал! У Львові я запропонував Паші Нечитайлу (гурт „Пропала Грамота”) „злабати” кілька його пісень під акомпанемент „Очеретяного”. І вийшло цікаво. І ми подумали, а чого б не зібрати так кілька гуртів? Адже зараз такі часи, кризові, коли важко гастролювати кількома гуртами одразу. Нехай хоч солісти гуртів покатаються із нами.
Отож, запрошені із різних міст України солісти виконують свій репертуар із музикантами гурту „Очеретяний кіт”. Співають тільки найкращі пісні, адже слухачам, пояснює Роман, надзвичайно необхідно передати яскраву енергетику.
— Так працює головний принцип, який би я порадив і іншим музикантам, — розповідає пан Роман. – Група, яка має бажання розвиватися, може приїхати у інше місто і зібрати на першому концерті 5-30 осіб. Втім, я такого ще не бачив, щоб аж так критично було – 5 чоловік на концерті, але мені розповідали, що таке бувало. Так треба заграти так, щоб наступного разу зібрати у цьому місті аншлаг. І такі приклади в Україні є. Головне, заінтригувати слухача, щоб про тебе у місті пішла чутка.
Пісні, які виконують музиканти на фестивалі, — клубна музика, переконаний Роман Криль. Під неї можна і потанцювати, її можна і послухати. Тобто ці пісні мають часто цікавий зміст. Це композиції людини, яка розуміє, що своїми вміннями і таланом може змінити своє життя на краще.
Попереду у виконавців ще кілька міст Західної України: Івано-Франківськ, Львів, Чернівці, Тернопіль, Хмельницький.
Відбулися концерти вже у Вінниці, Черкасах, Дніпропетровську та Харкові. Фестування можливе ще й восени. А наступного року, розмірковує Роман, організувати і великий фестиваль. Щоправда, але одному з сіл Вінницької області. На прикметі одне таке вже є. Якщо все буде вдало, поціновувачі авторської інді-музики зберуться там на гостину до „Очеретяних”.

Юлія Тарапата

Оригінал

Немає коментарів:

Дописати коментар