вівторок, 5 червня 2007 р.

Вінницьку "Верету" презентували піснями та польською літературою

«Верета» - перший український фестиваль сучасної культури. Презентація заходу відбулась у суботу – звісно, концертом і літературним читанням. Серед шанованих гостів – письменник Юрій Андрухович. Глядачам співав – гурт «Очеретяний кіт».

Верета – це багатокольоровий, строкатий український килимок. Для учасників та організаторів першого фестивалю сучасної української культури він символізує поєднання різних стилів. Що, власне, і відбувалось цієї суботи.

Я не повинен оспівувати скалічений світ.
Коли я востаннє був у білій кімнаті,
Прийшов поліціянт і лякав будівельним підприємцем,
Я був на концерті, але нічого не вибухнуло…

Це вірш з нової польської збірки «Потяг 76 – спец рейс до Польщі». Редактор збірки Юрій Андрухович, каже, що вінницька публіка таке почала розуміти. 10 років тому, під час першого візиту не помітив вибуху аплодесментів, як тепер.

«Верета» - ідея вінницького гурту «Очеретяний кіт». Під час гастролів в Івано-Франківську заприятилювали з Андруховичем і мрія стала реальністю. Митці кажуть, що поєднання різних шкіл мистецтва народжує нове.

Після літературних читань заспівав «Очеретяний кіт». Свої пісні і пісні вінницького барда Анатолія Сєкрєтарьова. А щоб виштрумувати чумацькі пісні, "очеретяні коти" ходили в степи. Зловити дух. Це тільки презентація, а сам фестиваль буде восени. Два дні, на кількох сценах.

Юрій Андрухович, письменник:
Ой, я так радію. Я 10 років тому був у Вінниці – і здається не було тут такої публіки. А сьогодні просто приємно здивований. Такий, можна сказати, повний зал і дуже гарна, дуже доброзичлива і розумна реакція.

Рома Кріль, вокаліст гурту «Очеретяний кіт»:
Найцікавіше те, що ми, в принципі, різні школи. Тому що, в принципі, мені здається, що західна франківська школа построєна на … Вона завжди чимось захоплює аудиторію – ну, там, матюкнувся так, щоб: «Га! Кайф! Наш чувак! Матюкнувся!» А в нас все було серйозно з Секретарьовим – він нас муштрував. Мене-то принаймні, точно: «Чувак! Тема повинна бути цікава! Рішення повинно бути художнім!»

Оригінал

Немає коментарів:

Дописати коментар